MantisBT - WTW
Wyświetl szczegóły problemu
0002280WTW[Wszystkie projekty] Generalpubliczny2016-03-12 09:242016-03-12 09:24
chojrak5 
 
normalnydrobnyzawsze
nowyotwarty 
x86_64Windows10
0002280: WTW źle się zachowuje w sieciach WIFI wymagających dodatkowego uwierzytelnienia
Od początku użytkowania mam z WTW taki problem, że gdy podłączam się do sieci wymagającej dodatkowego uwierzytelnienia przez formularz, np. wiele darmowych sieci WIFI, w tym na lotniskach, WTW źle obsługuje błędy certyfikatów SSL. To znaczy, ponieważ wszystkie nazwy DNS rozwiązują się na stronę logowania i certyfikat SSL jest również nie taki jak powinien być, WTW ma z tym duży problem. Z reguły okienka ostrzeżeń są natychmiast przykrywane przez domyślną przeglądarkę, która wchodzi na front i pokazuje formularz logowania do WIFI. Po zalogowaniu zaczynam browsować sieć i orientuję się po kilku minutach, że WTW nie ma połączenia, ale ikona w trayu pokazuje, że usiłuje się odświeżyć, lecz ponieważ cały czas gdzieś pod spodem wyświetlone jest okno z informacją żeby sprawdzić cert SSL, więc nie może się połączyć. Po zaakceptowaniu tego okna pojawia się drugie ostrzeżenie, z tylko jednym przyciskiem - OK. Nie pamiętam treści, już zamknąłem, a z tego WIFI nie da się już wylogować :)
Trzeba uruchomić WTW bez połączenia sieciowego a następnie podłączyć się do WIFI wymagającej dodatkowego logowania przez formularz.
Sposobem na rozwiązanie tego problemu mogłoby ponowne sprawdzenie certyfikatów SSL docelowego hosta podczas kolejnych prób połączenia. Okazałoby się, że jest już zgodny i można byłoby automatycznie zamknąć tamto nieaktualne już okno z ostrzeżeniem i zmienić status na "zielony".
Brak powiązanych tagów.
Historia zgłoszenia
2016-03-12 09:24chojrak5Nowe zgłoszenie

Brak komentarzy do tego zgłoszenia.