MantisBT

Wyświetl szczegóły problemu Przejdź do komentarzy ] Historia zgłoszenia ] Drukuj ]
IdentyfikatorProjektKategoriaWidocznośćData zgłoszeniaData modyfikacji
0002280WTW[Wszystkie projekty] Generalpubliczny2016-03-12 09:242016-03-12 09:24
Zgłaszającychojrak5 
Przypisany do 
PriorytetnormalnyWażnośćdrobnyPowtarzalnośćzawsze
StatusnowyRozwiązanieotwarty 
Platformax86_64System operacyjnyWindowsWersja systemu10
Temat0002280: WTW źle się zachowuje w sieciach WIFI wymagających dodatkowego uwierzytelnienia
OpisOd początku użytkowania mam z WTW taki problem, że gdy podłączam się do sieci wymagającej dodatkowego uwierzytelnienia przez formularz, np. wiele darmowych sieci WIFI, w tym na lotniskach, WTW źle obsługuje błędy certyfikatów SSL. To znaczy, ponieważ wszystkie nazwy DNS rozwiązują się na stronę logowania i certyfikat SSL jest również nie taki jak powinien być, WTW ma z tym duży problem. Z reguły okienka ostrzeżeń są natychmiast przykrywane przez domyślną przeglądarkę, która wchodzi na front i pokazuje formularz logowania do WIFI. Po zalogowaniu zaczynam browsować sieć i orientuję się po kilku minutach, że WTW nie ma połączenia, ale ikona w trayu pokazuje, że usiłuje się odświeżyć, lecz ponieważ cały czas gdzieś pod spodem wyświetlone jest okno z informacją żeby sprawdzić cert SSL, więc nie może się połączyć. Po zaakceptowaniu tego okna pojawia się drugie ostrzeżenie, z tylko jednym przyciskiem - OK. Nie pamiętam treści, już zamknąłem, a z tego WIFI nie da się już wylogować :)
Kroki, by powtórzyćTrzeba uruchomić WTW bez połączenia sieciowego a następnie podłączyć się do WIFI wymagającej dodatkowego logowania przez formularz.
Dodatkowe informacjeSposobem na rozwiązanie tego problemu mogłoby ponowne sprawdzenie certyfikatów SSL docelowego hosta podczas kolejnych prób połączenia. Okazałoby się, że jest już zgodny i można byłoby automatycznie zamknąć tamto nieaktualne już okno z ostrzeżeniem i zmienić status na "zielony".
ZnacznikiBrak powiązanych tagów.
Dołączone pliki

- Powiązania

-  Komentarze
Brak komentarzy do tego zgłoszenia.

- Historia zgłoszenia
Data zmiany Nazwa użytkownika Pole Zmiana
2016-03-12 09:24 chojrak5 Nowe zgłoszenie


Copyright © 2000 - 2020 MantisBT Team
Powered by Mantis Bugtracker